![](https://1.bp.blogspot.com/-KfaCZk6i7OM/X8ap4GTIF_I/AAAAAAAC4EE/YJt8Wkek0_w4z671giDVg9srSqmn82juQCLcBGAsYHQ/w640-h412-rw/%25CE%25A0%25CE%259B%25CE%2591%25CE%25A6%25CE%259F%25CE%259D-%25CE%259F%25CE%259A-%25CE%25A4%25CE%2595%25CE%259B%25CE%2599%25CE%259A%25CE%259F.webp)
Όπως είπε, η ανώτατη τιμή για το μοριακό τεστ ορίζεται στα 40 ευρώ, ενώ για την διενέργεια rapid τεστ το ορίζεται στα 10 ευρώ.
Όπως δήλωσε ο Παναγιώτης Σταμπουλίδης, έχουν παρατηρηθεί φαινόμενα κερδοσκοπίας και ασύμμετρων ανατιμήσεων. «Μέλημα μας ήταν και παραμένει η κοινωνική συνοχή και η ομαλή λειτουργία της αγοράς, που όμως τώρα βρίσκεται σε αναστολή. Γνωρίζοντας ότι για λόγους πρόληψης γίνεται τεστ ανίχνευσης του κορονοϊού, προχωράμε στον ορισμό ανώτατης τιμής χρέωσης, με σχετική τροπολογία», επισήμανε.