«Είσαι γλάστρα της Βάκα...», ήταν από τα λίγα που φώναξε ο Βασίλης Καθαροσπόρης στην Πρόεδρο του ΔΟΑΠΠΕΧ, Ελένη Αϊδίνη, η οποία έλαβε έκτακτη επιχορήγηση 120.000 ευρώ από τον Δήμο Χαλκιδέων με πρόσχημα την αντιμετώπιση του κορονοϊού ενώ οι απευθείας αναθέσεις πάνε και έρχονται από την Έλενα Βάκα όπου ήδη έπρεπε να επέμβει ο Άρειος Πάγος ή κάποιος Εισαγγελέας εκτός Εύβοιας (σ.σ. δεν περιμένουμε τίποτα να κάνει ο διαπλεκόμενος Προϊστάμενος της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Χαλκίδας, Δημήτρης Προκοπίου, ο οποίος είναι κολλητός φίλος της Δημάρχου και την καλύπτει όποτε χρειάζεται...).
Σφοδρά «πυρά» κατά της Έλενας Βάκα και άλλων συμβούλων της Δημοτικής Αρχής εξαπέλυσε επίσης ο Χρήστος Παγώνης και η Ελένη Μιτζιφίρη.