![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhUEJLgJk3uoQdf1SwwFanhKrBTHSYLInMYfvUIPO-3rfnLLcMT1yfqdiu1InZa686svpz6Q17bJoAD1K_xdqYRWU4bFZquN3sBtKZOjzWeI7lKmae_kwLZ82VtGuo2byD4ueBpdDvPtbC_6a_nUFYMJXofclLzfsVi-HzzOY1gZhxyD4ubDgOw97RM/w640-h346-rw/%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%A7%CE%91%CE%99%CE%9F-%CE%9F%CE%9A-%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%9A%CE%9F.jpg)
Σύμφωνα με τον ΑΝΤ1, το αυτοκίνητο που οδηγούσε ο άτυχος νεαρός, κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες, εξετράπη της πορείας του και προσέκρουσε στο τσιμεντένιο διαχωριστικό, ενώ στη συνέχεια ανατράπηκε επί του οδοστρώματος.
Ο οδηγός διακομίστηκε βαριά τραυματισμένος στο Γενικό Νοσοκομείο Σερρών, όπου κρίθηκε αναγκαία η μεταφορά του στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης. Το πρωί όμως της Πέμπτης (19-05-2022) υπέκυψε στα τραύματά του.
Το Τμήμα Τροχαίας Σερρών ερευνά τις ακριβείς συνθήκες του δυστυχήματος.