![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjW6Ae4VMPmCDKXgjDWtMBvf4ovRRLdidzDB53z9XVDIBfYbmVQa1nB6hgJR4e2ZjfNczP59onCbiOfL_wf_XUQZKWAYwgk1cjKl4fvZqwMHnrF-Z8mgot5Tc4SdT8qwqXJKp2xM3KqcK2GpJJk4KZ46fz3WVktj79fm53qYXHSh9zhk_uL8FltRwOa/w640-h304-rw/%CE%9C%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%93%CE%91%CE%A4%CE%A3%CE%95%CE%A3%20-%20%CE%A6%CE%A5%CE%9B%CE%91%CE%9A%CE%97-%CE%9F%CE%9A.jpg)
Ποινή φυλάκισης 4 μηνών επέβαλε το Τριμελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης σε 60χρονο πολίτη επειδή έκλεψε κατεψυγμένες μπουγάτσες από super market..
Μάλιστα, όπως έγινε γνωστό ο 60χρονος έχει και μειωμένο καταλογισμό ενώ οι μπουγάτσες ήταν συνολικής αξίας 15,26 ευρώ, εκ των οποίων μία βρέθηκε κάτω από τα ρούχα του και οι υπόλοιπες μέσα σε σακούλα.
Η είδηση προκάλεσε χαμό και από σχόλια στο social media για την «Ελληνική Δικαιοσύνη» οι εκπρόσωποι της οποίας κάνουν ότι γουστάρουν χωρίς να δίνουν λόγο σε κανέναν και ενώ η κοινωνία βοά και για την πρόσφατη προκλητική απόφαση άλλων Δικαστών στην υπόθεση Λιγνάδη που καταδικάστηκε σε 12 χρόνια φυλάκιση για 2 βιασμούς ανηλίκων και τον άφησαν ελεύθερο.
Το κράτος δικαίου έχει πάει περίπατο και ο θεσμός των ξένων δικαστών στην Ελλάδα είναι επίκαιρος όσο ποτέ...