Σύμφωνα με το ρεπορτάζ πρόκειται για την 68χρονη Λυδία Πατίστα, η οποία έμενε στην συγκεκριμένη πολυκατοικία αλλά διέμενε μόνιμα στο Παλαιό Φάληρο Αττικής. Για άγνωστους λόγους η 68χρονη έβαλε τέλος στη ζωή της πέφτοντας στο κενό από την ταράτσα, καταλήγοντας στο πεζόδρομο που βρίσκεται ανάμεσα σε παραλιακές καφετέριες και μπαρ.
Στο σημείο έσπευσαν αστυνομικοί του Αστυνομικού Τμήματος Χαλκίδας οι οποίοι έκαναν επίσημα λόγο αυτοκτονία και απέκλεισαν κάποιο ατύχημα ή εγκληματική ενέργεια.
Δείτε αποκλειστικά πλάνα που κατέγραψε η κάμερα του EviaZoom.gr από το σημείο και την πολυκατοικία που διέμενε η 68χρονη: