ΑΕΚ - Ολυμπιακός 1-3: Ερυθρόλευκη άλωση της «Αγίας Σοφιάς» και με 10 παίκτες - Γλέντι μέχρι το ξημέρωμα (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Τι και αν είχε πολλές απουσίες, τι και αν έμεινε με 10 παίκτες από το 70ο λεπτό..., ο Ολυμπιακός κατάφερε να αλώσει την απόρθητη έδρα της ΑΕΚ, μέχρι χθες, «OPAP Arena - Άγια Σοφιά» στην 26η αγωνιστική της Super League η οποία ήταν και τελευταία του πρωταθλήματος πριν τα playoff, νικώντας με το εμφατικό 1-3 την «Ένωση», μειώνοντας την απόσταση του από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό στους 5 βαθμούς...

Η ΑΕΚ μπορεί να έχασε κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος και να είχε ένα ακυρωθέν τέρμα στο 21΄, ωστόσο ο Πρωταθλητής Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο κατατρόπωσε στη κυριολεξία την ΑΕΚ φτάνοντας γρήγορα το σκορ στο 0-3 και με πολλές χαμένες ευκαιρίες στη συνέχεια, ενώ έμεινε και με 10 παίκτες από το 70΄ λόγω αποβολής και το μόνο που έγινε μετά ήταν ένα πετύχει ένα γκολ η ΑΕΚ.

Έτσι η τελική βαθμολογία για την Super League, που ολοκληρώθηκε την Κυριακή (12-03-2023) και ακολουθούν πλέον τα playoff, έχει ως εξής: