![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhuGbYH-802xqVzCI3QdfqIqsYbuqtLOYLLkO-N0MVpxVl-nxANX3f6WpfiWPgtPV4lVDK5HLRE8c_7mhh9NY0SIrGPkZQM1l1BGFSh0_BnsfQv7stJeSg6fyJ3IGHq5XudfBaFZJPqTPHPrZ1UNY1-aivZAlQBh8Rse6ZhOvYMhsh5K_nY-CIgAEnO/w640-h382-rw/%CE%B2%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%BA%CE%B7%CF%82.png)
Σε βάρος του 17χρονου που πιάστηκε από κάμερες ασφαλείας και συνελήφθη λίγες ώρες αργότερα από αστυνομικούς της Ασφάλειας Αττικής, απαγγέλθηκαν δύο κακουργήματα και δύο πλημμελήματα από τον Εισαγγελέα Αθηνών και συγκεκριμένα:
α. βαριά σκοπούμενη σωματική βλάβη (κακούργημα)
β. συμμορία (κακούργημα)
γ. παράνομη βία
δ. παράνομη οπλοφορία
Ο 17χρονος παραπέμφθηκε να απολογηθεί την Δευτέρα (13-03-2023) σε Ανακριτή Αθηνών Ανηλίκων.