![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj3qx3vrugO4ZRTOi1OMkGnw0uczzlMhAxF-MR9ISEWTGQZJMEoZq_kc-LrtzUZU1sjenZ0nMUD2LlqkDzcfnNIRixqdpqgPi0UHFg8EV9h4JMXmYVquL3NphV6Uo1Ra7JvmxKdq2xhd7mWVxTRFKv7WYTzksILGNrOO-1Lxh7qB3cul3C3s4wzUfyS/w640-h408-rw/%CE%91%CE%9D%CE%94%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%9B%CE%91%CE%9A%CE%97%CE%A3_%CE%A0%CE%91%CE%A3%CE%9F%CE%9A_%CE%91%CE%9B%CE%9B%CE%91%CE%93%CE%95%CE%A3.jpg)
Στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας δεν μετέχει ο Συμεών (Σίμος) Γερασιμίδης, αναπληρωτής Καθηγητής Πολιτικός Μηχανικός στο πολιτειακό Πανεπιστήμιο της Μασαχουσέτης, στο Άμχερστ. Ήταν στην 14η θέση (προτελευταία) και τον έχει αντικαταστήσει ο πολιτικός μηχανικός MSc Γιώργος Πιττός.
Στην εκλογική περιφέρεια Β3 Νότιου Τομέα Αθηνών έχει αποσυρθεί η πρώην περιφερειακή σύμβουλος Αττικής , προερχόμενη από το χώρο των τραπεζοϋπαλλήλων, Αναστασία (Σίσυ) Δανέζη Λούρα και στην τελευταία θέση έχει προστεθεί η πολιτική επιστήμονας και στέλεχος του ΠΑΣΟΚ Ειρήνη Μουστάκη.
Ο Νίκος Σπανάκος ο οποίος είχε κατέλθει στις εκλογές του Μαΐου ως υποψήφιος βουλευτής στην Α΄Πειραιά , τώρα εντάχθηκε στο ψηφοδέλτιο της Β΄Πειραιά. Στη θέση του στην εκλογική περιφέρεια της Α΄Πειραιά έχει προστεθεί ο δικηγόρος Γιάννης Γλύκας.
Στην Καβάλα παραμένει πρώτος μεν στη λίστα ο Λεωνίδας Παππάς αλλά δεύτερος έχει τεθεί ο Χρήστος Καϊντατζόπουλος, αν και ήταν τρίτος σε σταυρούς. Ο Δημήτρης Παπουτσής που είχε λάβει την δεύτερη θέση στις εκλογές του Μαΐου τοποθετήθηκε στην 6η θέση του ψηφοδελτίου.
Στην εκλογική περιφέρεια της Α΄Θεσσαλονίκης έχει διατηρηθεί μεν η σειρά κατάταξης με βάση τους σταυρούς που έλαβαν οι υποψήφιοι βουλευτές στις προηγούμενες κάλπες και μετά τον επικεφαλής Νίκο Ανδρουλάκη έχει τεθεί ο πρώην υπουργός Χάρης Καστανίδης , ακολούθως ο δικηγόρος Αντώνης Σαουλίδης και ο Γιάννης Μαγκριώτης. Έχει αποσυρθεί ο ιατρός-ακτινολόγος Μάριος Πετράς και έχουν προστεθεί ο πρώην πρόεδρος Εργατικού κέντρου Θεσαλονίκης, Παναγιώτης Τσαραμπουλίδης και ο χειρουργός νοσοκομειακός ιατρός, Γιώργος Τρελλόπουλος.
Στη Β΄Θεσσαλονίκης ο πρώην βουλευτής και οικονομολόγος Γιώργος Αρβανιτίδης που ήταν τέταρτος σε σταυρούς στις εκλογές του Μαΐου τοποθετήθηκε τελευταίος, στην 12η θέση. Επίσης αποσύρθηκε ο Γιώργος Φεστερίδης και στο ψηφοδέλτιο εντάχθηκε το ιδρυτικό μέλος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Σωματείων Ελληνοποντίων Παλιννοστούντων Γιάννης Κοβιτίδης.
Στην εκλογική περιφέρεια του Κιλκίς αποσύρθηκε η Κωνσταντίνα-Αύρα (Ντίνα) Χαραλαμπίδου και προστέθηκε στο ψηφοδέλτιο η δικηγόρος Κυριακή Τομπουλίδου.
Στην Αιτωλοακαρνανία αποσύρθηκε ο Γιάννης Αναγνωστόπουλος και τοποθετήθηκε ως υποψήφιος βουλευτής ο γεωπόνος Αντώνης Κούστας.
Στη Λάρισα αποσύρθηκε ο Γιώργος Θεοδωρόπουλος και στην τελευταία θέση τέθηκε η ιδιωτική υπάλληλος Αναστασία (Νατάσσα) Παπαβασιλείου.
Στην εκλογική περιφέρεια της Φθιώτιδας αποσύρθηκε η γιατρός Αλεξάνδρα Βεντούρη-Νασοπούλου και από την τέταρτη πέρασε στην τρίτη θέση ο Αντώνης Παπαγόρας, ενώ προστέθηκε η δικηγόρος και Αναπληρώτρια Γραμματέα του Τομέα Αγροτικής Ανάπτυξης του ΠΑΣΟΚ Νίκη – Λίνα Αγγελοπούλου.
Στην εκλογική περιφέρεια Έβρου έχει αποσυρθεί η εκπαιδευτικός Ευτέρπη (Εφη) Μπιλιμπίνη Βραδέλη και στην τελευταία θέση τοποθετείται η σύμβουλος επιχειρήσεων Ξανθή Σταματοπούλου.