![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjiwNKI1fMZLXNacFKhgiGvFZXQoJiHyIpbTwftoiTis35_RdAy2xXo7aoA6UqgPEAfxUHsaazqaMSiiFW9OyXZaYbnxCSHm-CEgrdIZ0PAAYHfNk2eQOlB95ZiNcUiw92-EaofumCaWePeWIsQLwxIY3q5SCmunw2bRCzA8kw-W9RN8Igbo0fWIHjR6bk/w640-h412-rw/%CE%98%CE%95%CE%9F%CE%A6%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%99%CE%91_%CE%91%CE%98%CE%97%CE%9D%CE%91_1.jpg)
Πλήθος κόσμου παραβρέθηκε στον εορτασμό, ανάμεσά τους φυσικά και ο δήμαρχος Αθηναίων Χάρης Δούκας που είχε την τιμητική του, καθώς και υπουργοί και βουλευτές. Ανάμεσα τους ο Κυριάκος Πιερρακάκης, ο Παύλος Μαρινάκης, ο Θάνος Πλεύρης, ο Δημήτρης Μάντζος, κ.α.
Λόγω της ημέρας, διακόπηκαν οι εργασίες συντήρησης που πραγματοποιούνται αυτό το διάστημα από την ΕΥΔΑΠ στον χώρο της δεξαμενής και προστέθηκε νερό, στο οποίο έγινε και η κατάδυση του σταυρού, ενώ το υπόλοιπο τελετουργικό πραγματοποιήθηκε εκτός του εργοταξίου, στην πλατεία της Δεξαμενής.
ΕΙΚΟΝΕΣ: