Έπειτα από πολύμηνη έρευνα που προκάλεσαν τέσσερις καταγγελίες γυναικών, μεταξύ των οποίων, δύο αδελφές, ο εισαγγελέας προχώρησε στην άσκηση κακουργηματικής δίωξης σε βάρος του 40χρονου. Την ίδια στιγμή, παίρνουν το δρόμο για το αρχείο άλλες τέσσερις πράξεις που έχουν επίσης καταγγελθεί από τα φερόμενα θύματα.
Σύμφωνα με πληροφορίες η διαχρονική δράση του κατηγορουμένου φέρεται να ξεκινά το 2008 και να εκτείνεται έως το 2015 και εκτός από τις περιπτώσεις για τις οποίες ασκήθηκε η δίωξη, προέκυψαν και μαρτυρικές καταθέσεις 4-5 ακόμη γυναικών, οι οποίες έχουν καταγγείλει τον 40χρονο για κακοποιητική δράση.
Ο Λάμπρος Φιλίππου: